Aby upiększać nasze otoczenie...

musimy tego otoczenia mieć choć kawałek. 

Na początku czerwca br mieliśmy okazję udzielić pomocy logistycznej dla plutonu Pomorskiej Obrony Terytorialnej, który w ramach ćwiczeń Anakonda 16 brał udział w działaniach prowadzonych na poligonie w Krośnie Odrzańskim. Dzięki naszej pomocy było możliwe przewiezienie na miejsce zgrupowania specjalistycznego sprzętu radiowego łącznie ze składanym masztem radiowym. W ubiegłym roku również pomagaliśmy Pomorskiej Obronie Terytorialnej podczas ćwiczeń w Siedlcach. Wówczas nasze auto po czasowych przeróbkach spełniało funkcję Medevac'a, czyli pojazdu wywożącego rannych z pola walki.

Pomorska Obrona Terytorialna w sile kompanii jest częścią stowarzyszenia Obrona Narodowa.pl, którego celem jest promowanie idei powstawania i rozwoju Obrony Terytorialnej w Polsce oraz szkolenia członków jako przyszłych żołnierzy tej formacji. W Trójmieście działa w łączności z Jednostką Strzelecką 4018.

Poprzez cykliczne szkolenia o charakterze m. in. wojskowym, taktycznym, wytrzymałościowym czy też strzeleckim POT ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest to możliwe również dzięki współpracy i pomocy różnego rodzaju instytucji i osób prywatnych oraz firm.