Piwonie są uprawiane na świecie od ponad 2000 lat. Są długowieczne – mogą żyć w nienaruszonym stanie do 50 lat! Ich karpy nie muszą być dzielone na mniejsze przez wiele lat. Dla piwonii należy starannie wybrać stałe miejsce w ogrodzie, ponieważ nie lubi przesadzania i może przez 2-3 lata nie chcieć kwitnąć.

Piwonie mają ogromną grupę wielbicieli, którzy doceniają wykwintne piękno ich kwiatów, niepowtarzalny zapach, łatwość uprawy i niezawodność w corocznym kwitnieniu.

Dzisiaj przedstawię Państwu odmianę uznaną na świecie za jedną z najpiękniejszych - 'Henry Bockstoce'. To wspaniała krzyżówka piwonii chińskiej i lekarskiej kwitnąca późną wiosną i wczesnym latem, uzyskana w 1955 roku przez amerykańskiego hodowcę Williama S. Bockstoce'a (1876-1963).

Silnie pachnące, przepyszne, pełne, karmazynowo czerwone kwiaty osiągają średnicę nawet 20cm. Błyszczące, zaokrąglone płatki wewnątrz kwiatu tworzą elegancko uformowane centrum w kształcie różanego pąka.

Kwiaty intensywnym zapachem przyciągają motyle. Umocowane są na sztywnych, mocnych pędach, z rzadka wymagających podpory (w przypadku

dłuższych opadów deszczu).

Liście atrakcyjne cały sezon – duże, ciemnozielone, błyszczące. Krzew rośnie bujnie osiągając wysokość 80-100cm. Odmiana jest odporna na ataki szkodników i mrozoodporna. Pierwsze kwiaty pojawiają się przeważnie w drugim roku po posadzeniu. Idealnie prezentuje się na rabatach posadzona w większych grupach lub rzędach w towarzystwie róż, irysów brodatych i innych wysokich kwitnących bylin oraz traw.

Zachęcamy Państwa do posadzenia tej odmiany, bo z pewnością zachwyci zarówno Państwa jak i gości odpoczywających w waszym ogrodzie.

Sadzonki będą dostępne w sprzedaży w maju br.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej szkółki.

Wanda Jąkalska