Witam serdecznie,
dziś chcę poruszyć ten temat, bo wielu klientów ma z tym kłopoty. Przekwitnięte trawy można ściąć zarówno jesienią jak i wiosną. Jednakże z powodu dużych walorów dekoracyjnych w czasie jesieni i zimy, namawiam do pozostawienia ich na rabatach i w donicach aż do wiosny.

W drugiej połowie grudnia i w styczniu bielimy pnie i nasady konarów drzew owocowych oraz gałęzie krzewów owocowych  porzeczek i agrestów. 

Witam serdecznie.
Chcę dzisiaj przypomnieć o trzech starych odmianach gruszy, które mamy w sprzedaży w naszej szkółce, a które ze względu na cenne walory warte są Państwa uwagi. Sadzonki sprzedawane są w I wyborze, z gołym, dobrze rozwiniętym korzeniem i są wolne od wirusów. Gwarantujemy również czystość odmianową.

malina glen ampleMalina Glen Ample (R)  ŚREDNIOPÓŹNA

Jedna z najbardziej obiecujących odmian malin na świecie. W Polsce bardzo rzadko uszkadzana przez mróz. Charakteryzuje się średnią porą dojrzewania i długim okresem zbiorów. Owoce duże do bardzo dużych, czerwone, kulistostożkowe, jędrne, bardzo smaczne. Otwór poszypułkowy jest niewielki, masa owoców waha się od 8 do 10 g, idealnie nadają się do zamrażania. Bardzo odporne na gnicie i daleki transport. Są jędrne, nie opadają nawet po kilkudniowych opadach deszczu. Wyróżnia się bardzo wysoką plennością, plon zebrany z nawadnianego 1ha plantacji może osiągać nawet 25 ton. Pędy wysokie, sztywne, bezkolcowe. Rośliny bardzo odporne na choroby grzybowe.

Ozdabianie pnączami ścian ma nie tylko walory dekoracyjne, ale przynosi również wiele korzyści.