Pomożemy atrakcyjnie zaaranżować ogród, taras a nawet donicę…

image01…jesteśmy otwarci na wyzwania i pomysły klientów. Stworzenie przestrzeni zielonej jako miejsca odpoczynku i relaksu nie jest tak proste, jak z pozoru mogłoby się wydawać. Dlatego zachęcamy do skorzystania z usług projektowania oferowanych przez współpracujących z naszą firmą architektów terenów zielonych.

Stworzenie spójnej koncepcji i wizualizacji ogrodu zdecydowanie ułatwia i przyspiesza realizację. Ma wiele zalet, zarówno z punktu widzenia inwestora, jak i wykonawcy. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w poniższym artykule.

Zalety projektów z punktu widzenia inwestora:image02

 • skonfrontowanie wyobrażenia o ogrodzie z możliwościami jego realizacji
 • możliwość fachowej konsultacji w kwestii doboru roślin i materiałów dla konkretnych uwarunkowań miejsca
 • precyzyjna informacja odnośnie ilości potrzebnych materiałów
 • możliwość rozesłania projektu do wielu firm zakładających ogrody w celu uzyskania wstępnej wyceny bez konieczności odbywania szeregu spotkań
 • obniżenie kosztów inwestycji poprzez precyzyjną informację dla wykonawcy, który może uniknąć błędów przy "improwizowaniu" ogrodu

image03Poniżej przedstawiamy informację od projektantów, w jaki sposób zostaje przygotowana koncepcja. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nimi na podstawie danych kontaktowych umieszczonych na końcu tego artykułu.

Wykonujemy inwentaryzacje, plany koncepcyjne i projekty zagospodarowania terenu z planem nasadzeń. Pracujemy w technice komputerowej (CAD) i rysunku odręcznego w kolorze.

Na życzenie klienta możemy wykonać wizualizacje wybranych części ogrodu w technice rysunkowej.

Inwentaryzacja - graficzne przedstawienie stanu istniejącego z opisem.

Wykonujemy ją ZAWSZE gdy ogródek jest częściowo zagospodarowany a ma zostać przeprojektowany. Inwentaryzacja bardzo ułatwia wykonawcy "przeróbkę" ogrodu.

Plan koncepcyjny – główne założenie koncepcyjne ogrodu z zaznaczeniem grup roślin ale bez dokładnego planu nasadzeń.

image04Projekt zagospodarowania terenu z planem nasadzeń – dokładny plan ogrodu ze szczegółowym planem nasadzeń dla wykonawcy wraz z opisem.

Podczas wykonywania projektu przewidywane są 3 konsultacje:

 • Rozpoznanie terenu oraz ustalenie głównych założeń projektowych i funkcji.
 • Przedstawienie propozycji koncepcji ogrodu i roślin.
 • Omówienie i oddanie projektu.

Podczas tych rozmów powinni Państwo opowiedzieć o swoich wymaganiach i wizjach ogrodu, kolorach i ulubionych roślinach, itd. Zależy nam na uzyskaniu informacji, które pomogą nam stworzyć ogród funkcjonalny i dekoracyjny, ale przede wszystkim odpowiadajacy konkretnym potrzebom.

image05

Ewa Zienkiewicz:

 • tel. kom. 506 309 322  

mgr szt. inż. arch. kraj. Karolina Julianna Biernacka:

 • tel. kom. 504604882
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY !