Ogrodnictwo i szkółkarstwo jest podstawą naszego rodzinnego biznesu. Od trzech pokoleń zajmujemy się produkcją roślin ogrodniczych, a od 1989 roku - czyli już od 28 lat – prowadzimy sklep ogrodniczo-przemysłowy w Pruszczu Gdańskim przy ul. Krótkiej 13, dbając o jak najlepsze zaopatrzenie dla naszych Klientów.

 

PROFESJONALNE  DORADZTWO OGRODNICZE

z którego jesteśmy dumni. Posiadamy bardzo dużą wiedzę i doświadczenie dotyczące  upraw roślin, ich pielęgnacji i nawożenia oraz  stosowania środków ochrony roślin i środków chwastobójczych.
Z problemami zapraszamy do nas, bo tego rodzaju doradztwa udzielamy jedynie na miejscu (nie przez telefon).

 

DZIAŁ ROŚLIN OZDOBNYCH  I  OWOCOWYCH

Petra ogródMają Państwo możliwość nabycia pięknych, sprawdzonych w polskim klimacie sadzonek odmian drzew i krzewów ozdobnych liściastych
i iglastych, duży asortyment starych i nowych odmian drzew i krzewów owocowych, sadzonek cennych odmian róż m.in. licencjonowanych firmy Tantau, Kordes , pnączy i bylin. Dział w głównej mierze zaopatrywany jest w rośliny pochodzące z naszej szkółki w Mierzeszynie oraz szkółek zrzeszonych w Związku Szkółkarzy Polskich. Polecamy również świetnej jakości kwiaty rabatowe, a jesienią duży wybór chryzantem.

Na tym dziale dostępne są także podłoża specjalistyczne do roślin, torfy, substraty, kora sosnowa, zrębki barwione, duży wybór kamieni ozdobnych, donic ceramicznych i z tworzywa, wiklina.

 

DZIAŁ  NASIENNY, NAWOZOWY  I  OCHRONY ROŚLIN

Świetnie zaopatrzony przez znaną wielu Klientom Panią Teresę.
Znajdą tu Państwo nasiona traw, kwiatów, warzyw, ziół oraz cebule i kłącza kwiatowe - w tym wiele rzadko spotykanych, grzybnie grzybów jadalnych.

Poza tym - dobrze dobrane nawozy, odżywki dla roślin oraz szeroki asortyment środków do ochrony i leczenia roślin ogrodowych
i domowych, środki do zwalczania gryzoni, artykuły chemiczne do oczek wodnych, szamb, kompostowników.

 

DZIAŁ NARZĘDZIOWY I SPRZĘTU OGRODNICZEGO

W tym dziale z usług polecamy profesjonalne ostrzenie łańcuchów do pilarek oraz serwis opryskiwaczy.
W sprzedaży ciągłej: oleje, smary do pilarek i kosiarek, kosy spalinowe, podkaszarki elektryczne, piły łańcuchowe, kosiarki spalinowe
i elektryczne.

Prowadzimy sprzedaż  łańcuchów i prowadnic OREGON oraz głowic do kos i podkaszarek, noży, tarcz i żyłek do kosiarek (duży wybór), szelek, okularów ochronnych, przyłbic, rękawic w szerokim wyborze.

Polecamy także w dużym wyborze:
folie ogrodnicze, tunelowe, agrowłókniny do ściółkowania i okrywania, maty szkółkarskie, narzędzia ogrodnicze ręczne, siatki plastikowe, metalowe, trzonki, opryskiwacze (serwis), urządzenia zraszające, węże ogrodowe, rolbordery, paliki, płotki, taśmy mocujące do drzewek, podpory do pnączy oraz wiele innych artykułów ogrodniczych.

 

DZIAŁ DONICZEK

Jest tu duży wybór doniczek i donic ceramicznych i plastikowych,  osłonek na doniczki z plastiku, wikliny, drewna i metalu w wielu kolorach i wzorach, podstawek, skrzynek balkonowych i tarasowych, wyrobów wikliniarskich.

 

DZIAŁ ARTYKUŁÓW GOSPODARSTWA DOMOWEGO

Zapraszamy do bardzo dobrze zaopatrzonego dużego działu sprzętu kuchennego i domowego, będącego na wyposażeniu każdego domu. Znajdą tu Państwo wyroby ze szkła, porcelany, artykuły z plastiku (miski, wiadra, szczotki itd.), termosy, pojemniki do żywności, akcesoria drobne (sitka, haczyki, sznurki, korkociągi, lejki, pasty do butów itd.), deski do prasowania, piękne ceraty, chodniki łazienkowe, wycieraczki, garnki, patelnie, blachy do pieczenia, sztućce, haczyki, słoiki, wszelkie zakrętki, akcesoria winiarskie, siatki wędliniarskie, ręczne maszynki do mięsa
i dużo innych artykułów do domowej produkcji żywności.
Polecamy też stoisko z kwiatami sztucznymi, stroikami, wiązankami, kartkami okolicznościowymi, papierem ozdobnym, świeczkami, serwetkami, zniczami.

 

NOWOŚĆ!

Polecamy barwne, trwałe maty do osłony balkonów.

W sezonie przedświątecznym – przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem – w sprzedaży pojawiają się piękne ozdoby świąteczne w bardzo szerokim asortymencie.
Na zamówienie sprowadzamy artykuły niedostępne w bieżącej sprzedaży.
W szkółce w Mierzeszynie możecie nabyć Państwo główne artykuły niezbędne przy sadzeniu i pielęgnacji roślin oraz uzyskać fachową poradę dotyczącą uprawy roślin, stosowania środków ochrony roślin, nawożenia.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty.