Drzewka i krzewy owocowe

Śliwa japońska / Prunus salicina

Kategoria: Śliwy
Jej owoce są duże i o zmiennej barwie, owalne lub lekko sercowate. Miąższ żółty, przebarwiający się na różowo, zwięzły, soczysty, słodko-kwaśny, smaczny. Wcześnie kwitnie, jest podatna na przemarzanie kwiatów. Wcześnie wchodzi w okres owocowania i dobrze owocuje w obecności innej śliwy japońskiej. Dojrzałość zbiorcza na początku sierpnia.  Podłoże żyzne, wilgotne. Ma dużą odporność na choroby i umiarkowanie odporna na mróz. Owoce deserowe i przetwórcze.

Sadzenie wiosenne:

Ziemię głęboko przekopujemy i usuwamy korzenie chwastów trwałych np. mniszka, perzu. Można to zrobić również za pomocą herbicydów, zachowując okres karencji podany na opakowaniu środka. Musimy ją również wzbogacić w substancje organiczne i mineralne. Na przestrzeni ok. 1 m 2 rozsypujemy substrat torfowy, obornik lub kompost oraz rozsiać nawóz wieloskładnikowy, odpowiedni dla roślin owocowych ( dawki wg zaleceń producenta nawozu). Na żyznych, dobrze uprawionych glebach, wystarczy zaprawić same dołki, w które będziemy sadzić rośliny. Nie zapomnijmy po posadzeniu dobrze podlać rośliny.

Nawożenie śliw

Aby drzewa mogły szybko rosnąć i obficie owocować, konieczne jest stosowanie nawożenia. Nawozy organiczne zaopatrują drzewa we wszystkie składniki pokarmowe poprawiając strukturę gleby i wzbogacając ją w próchnicę. Obornik należy stosować przynajmniej raz na trzy lata. Dawka obornika waha się od 30 do 50 kg na 10 m 2 w zależności od żyzności gleby. Im słabsza, tym obornika dajemy więcej. Kompost może w znacznej części zastąpić obornik.
Poza nawozem organicznym stosujemy wieloskładnikowe nawozy mineralne przeznaczone do zasilnia drzew i krzewów owocowych. Stosować wg wskazań producenta.

Zapytaj o produkt